forum-0642244946_Easy-Resize.com

Ojciec Tadeusz jak Prometeusz

Szanowni państwo. Od lat obserwuję i zapewne państwo również jednego z najwierniejszych sług Pana Boga. Najjaśniejszą, najbardziej wełnianą Owieczkę na pastwisku bożym, toruńskiego oligarchę Tadeusza Rydzyka. Zapewne tak jak i ja zauważyliście, że człowiek ten ma równie wielkie grono oddanych fanów, co zagorzałych przeciwników. Takie niby nic nie znaczące, ścierające się ale też delikatnie flirtujące fifty-fifty. Trzeba mu też oddać, na rzecz tych co są na nie, że jest uosobieniem wszystkiego tego czego przeciwnicy kościoła w Polsce nienawidzą. No bo przecież:
– Olbrzymie pieniądze
– Wystawne życie
– Wzajemna miłość i adoracja z władzą, która pompuje w Rydzyka tyle kasiory, że głowa mała.
W zamian nasz redemptorysta (nie bójmy się tego słowa) ochoczo promuje rządzących na łamach swoich mediów. Jest to jednak toksyczna relacja. Przecież jak tylko kasa z wiejskiej przestanie płynąć, to potężny TADEUSZ natychmiast ukróci poparcie dla rządu. A ma do tego wielkie możliwości. Telewizja Trwam i radio Maryja to naprawdę spore, opiniotwórcze media o ogromnym zasięgu.
Rydzyk i jego ego jest znaczącym głosem polskiego kościoła a kościół jak wszyscy wiemy ma gigantyczną władzę nad milionami Polaków. Wystarczy, że Tadeusz w swoich tubach powie, że np. Macierewicz jest super i miliony Polaków to bezwiednie powtórzą. Tadeusz mówi: „Jarosław Kaczyński….., to wspaniały, kompetentny, godny polecenia specjalista i jego fani w to bezapelacyjnie uwierzą. Szepnie, aby głosować za tym i za tym a ludzie natychmiast mechanicznie to zrobią.
A co Pan Kaczyński w ramach „rączka rączkę myje” może zaoferować toruńskiemu Imperium? Okazuje się, że całkiem sporo. W ciągu ostatnich pięciu lat (czasy imperium PiS) do Torunia z Nowogrodzkiej popłynęło już około 325 mln zł. SŁOWNIE Trzysta dwadzieścia pięć milionów złotych. „A na co uzyskuje tam takie kwoty”? – pewnie Państwo zapytacie? To jest bardzo dobre pytanie. Otóż np.: na „Park pamięci narodowej” na który z naszych podatków poszło 18 mln zł. W tym uwaga !!! Osiem mln bezpośrednio z kancelarii premiera.
Mało? To pomyślcie o muzeum „Pamięć i Tożsamość” na które poszło jeszcze 184 mln złotych. Najchętniej Rydzyka wspiera ministerstwo kultury (około 185 mln zł) ministerstwo sprawiedliwości (około 26 mln zł) i jakby było mało – fundusz ochrony środowiska (blisko 74 mln zł). Mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać, ale po co? Jak to mówią: „ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka”. I tak ciuła od lat, zresztą całkiem skutecznie ten nasz bogobojny Tadek.
Piszę tu jednak o tym wszystkim głównie dlatego, że, coraz częściej i głośniej z Torunia słychać pojękiwania że, trochę za mało im tej kasy.
Ostatnio np. Pan Tadeusz stwierdził, że w trakcie pandemii ciężej mu się żyje, prosi o więcej i swoim niepokornym owieczkom przypomina o możliwości przeznaczenia 1 proc z PIT na rzecz jego fundacji. Na antenie Tv Trwam w prime time wyświetlono w związku z tym dla wszystkich bezradnych instrukcje jak prawidłowo wypełnić dokument, by ten procent trafił tam gdzie trzeba. Powiecie, że to kuriozalna sytuacja. A i owszem, ale jaka skuteczna i przedsiębiorcza ! Rok temu dzięki podobnej akcji udało się uzbierać prawie 5 mln złotych !!! SŁOWNIE, PIĘĆ MILIONÓW ZŁOTYCH !!!!
Jakiś czas temu w Toruniu ojciec dyrektor zabrał głos podczas konferencji naukowej „współczesne wyzwania polityki gospodarczej”. W trakcie ponad 20 minutowego przemówienia Rydzyk głównie namawiał na wsparcie finansowe prywatne firmy, bo jak zaznaczył – „rządzący raz dadzą, a jutro urwą i koniec i leżymy”. O Matko i Jezusie w jednym.
I tak siedzi i narzeka ten nasz Tadeusz. A przecież dwie wypasione limuzyny od anonimowego, bezdomnego przed rezydencją stoją i czekają na zadania odgórne i święte. Tylko to są dary dawne i przeterminowane. Już jego eminencji nie cieszą. Przydałoby się coś innego, bardziej spektakularnego i żeby na koncie było więcej.
„Jeżeli jesteś Polakiem, katolikiem, zależy ci na przyszłości Polski, chcesz zrobić coś dobrego – zostań mecenasem naszej uczelni, pomagaj finansowo” powiedział ostatnio nasz toruński biznesmen. Dodając mimochodem, że jego uczelnia wsparcia od rządu niestety zapewnionego nie ma.
Wydaje się, że czego by ten nasz Pan Tadeusz nie powiedział, czy o co by nie poprosił to jego wyznawcy z radością to spełnią i będą tym faktem zachwyceni. Więc nie martwmy się. Kasa i dary od fanów będą dalej napływać ! Spokojnie ! Wszyscy wespół zespół dadzą radę ! Tylko żeby Jego Eminencja był zadowolony. A oto niestety jest trudno.
Aktualnie może być bardzo niezadowolony bowiem zasiądzie na ławie oskarżonych. Właśnie toczy się proces wytoczony przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska przeciwko fundacji Lux Veritatis. Organizacja twierdzi (i to już od 2016 roku) że fundacja nie udostępniła wszystkich danych dotyczących przedsięwzięć realizowanych ze środków publicznych co jest dość musicie przyznać poważnym zarzutem. Na Szczęście Ojciec Święty z Torunia nie ma się czego obawiać bo orzekać w jego sprawie będzie Pani Krystyna Pawłowicz. Sędzina trybunału Julii Przyłębskiej już zdążyła za pomocą twittera zapewnić o całkowitym poparciu dla Tadeuszka (wpis szybko skasowała, ale wiadomo, co raz w necie było, będzie tam już zawsze). Natomiast podczas pamiętnych urodzin radia maryja, Minister Mariusz Błaszczak odczytał list od prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
“dziękujemy Panu Bogu za rozgłośnię oraz pozostałe inicjatywy powstałe pod auspicjami toruńskich ojców redemptorystów. Dziękujemy Panu Bogu także za ten wielki dar, jakim jest dla nas osoba czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka”
Także tak, raczej Rydzyna nie ma się o co martwić. My tu szanowni Państwo możemy się denerwować, psioczyć, możemy się krzywić, że jakiś szaleniec trzyma nam tu i tak już dostatecznie szalony rząd w garści. Że samego prezesa ściska w tych dłoniach i wyciska tak, że ten już ledwo dyszy. Szansy na zmianę raczej nie widzę, ani u niego, ani u Nas. Bo nawet jeżeli kiedyś PiS przegra wybory to ktoś inny będzie się do Tadzia uśmiechał za głos poparcia, no jak nie w postaci milionów przelewanych na konto to przynajmniej nieśmiało puszczanym oczkiem. Chyba, że wygra lewica ale na to to już kompletnie szans nie ma.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Sprawdź naszą politykę prywatności.